fbpx

Brama garażowa segmentowa czy roletowa? Która lepsza?

Wielu Klientów pyta: brama garażowa segmentowa czy roletowa? Ci, którzy mają garaż z domem pytają, która ma lepszą izolację termiczną i akustyczną. Ci, którzy mają mały garaż pytają, która zajmie jak najmniej miejsca. Ci, którzy mają dzieci pytają o system zabezpieczeń. Każdy ma swoje potrzeby i wymagania. Podsumowaliśmy zalety i wady bramy segmentowej oraz roletowej. Sprawdź, która cieszy się największą popularnością i czy to jest to, czego Ty szukasz.

Bramy segmentowe

Bramy garażowe segmentowe są bardzo popularne, wybiera je blisko 80% budujących lub remontujących dom. Większość modeli otwiera się do góry (chowając się pod stropem garażu). Są też takie, które otwierają się w bok (na jedną ze ścian). To droższa opcja, ale czasem konieczna (gdy np. pod sufitem poprowadzona jest instalacja).

Zalety bram segmentowych

 • Zajmują niewielką przestrzeń, mają najwygodniejszy system otwierania i zamykania (w pionie). Nie wysuwają się przed zewnętrzną powierzchnię ściany garażu (zarówno przy otwieraniu, jak i zamykaniu). Najlepsze rozwiązanie, gdy podjazd jest za krótki lub gdy do garażu wjeżdżasz bezpośrednio z ulicy. Możesz podjechać samochodem pod samą bramę.
 • Kształt nadproża nie stanowi ograniczenia. Bramę segmentową można zamontować nawet w przypadku nadproża łukowego (dowolny kształt). Możliwość montażu w niskim nadprożu (już na 15 cm).
 • Najlepsza izolacja termiczna (zaoszczędzisz na ogrzewaniu domu) i akustyczna (nic nie zakłóci Twojego spokoju) . Segmenty poruszające się w prowadnicach są szczelne. Stalowe panele o grubości co najmniej 4 cm, szczelnie wypełnione pianką oraz systemy uszczelek (boczne, dolne, górne w komplecie z bramą) doskonale chronią przed zimnem i hałasem. Bramy segmentowe szczególnie są polecane w przypadku garażu połączonego z domem, ogrzewanego. W garażu jest cicho i ciepło.

Współczynnik przenikania ciepła: Uk=1,07 W/m2 x K

Współczynnik tłumienia dźwięku: Rc=23 dB

 • Odporność na deszcz, śnieg, mróz (atrakcyjny wygląd przez długie lata, jak z dnia montażu) Szyny, prowadnice oraz elementy konstrukcyjne wykonana są ze stali ocynkowanej, która posiada znacznie większe właściwości antykorozyjne niż stal bez powłoki cynkowej. Panele wykonane z blachy ocynkowanej na gorąco i lakierowane – doskonała ochrona przed korozją.
 • Elektryczny napęd (do każdej bramy dobierzesz automatykę), ale i możliwość otworzenia ręcznego (w przypadku braku prądu).
 • Bogaty wybór wzornictwa, kolorów, wykończeń. Imitacje drewna, kamienia. Modele gładkie, z przetłoczeniami wąskimi lub szerokimi. Możliwość pomalowania bramy segmentowej na dowolny kolor z palety RAL. Z łatwością skomponujesz bramę garażową z elewacją, kolorem okien, dachu (Fot. 1).
 • Bardzo bezpieczne użytkowanie, mnóstwo zabezpieczeń (np. zabezpieczenie pęknięcia linki, zabezpieczenie pęknięcia sprężyn, zabezpieczenie przeciążeniowe). Zatrzymuje się i podnosi, gdy napotka opór. Istnieje opcja wyposażenia bramy segmentowej w fotokomórkę (Fot. 2)brama nie zamknie się, jeżeli w jej obrębie znajdzie się przeszkoda. Z takim wyposażeniem możesz być spokojny o bezpieczeństwo rodziny.
 • Łatwy i szybki montaż.
 • Przyzwoita cena jak na produkt tak wyposażony. Bramy segmentowe są tańsze od rolowanych.
Nowoczesna brama segmentowa
Fot. 1 – Nowoczesny design bramy garażowej idealnie skomponowany z elewacją i dachem. Fot. KRISPOL
Brama garażowa z fotokomórką
Fot. 2 – Bramę automatyczną można także wyposażyć w fotokomórki, które uniemożliwiają zamknięcie, jeśli w świetle bramy znajdzie się przeszkoda. Fot. KRISPOL

Wady bram segmentowych

 • Konieczność pozostawienia miejsca pod sufitem lub na ścianie (na prowadnice). Dla tych, którzy planują wykorzystać sufit np. na dodatkowy schowek na różne przedmioty, taka cecha bram może być wadą.

Bramy garażowe rolowane

Bramy rolowane zwane są też żaluzjowymi lub roletowymi. Nazwy te wskazują na sposób ich obsługi – skrzydło bramy podobnie jak roleta nawijane jest na wał napędowy umieszczony w kasecie. Brama rolowana otwiera się pionowo w górę. To doskonały wybór w przypadku niskich nadproży.

Zalety bramy garażowej rolowanej

 • Idealnie rozwiązanie, gdy w garażu mamy mało miejsca pod sufitem i z boku. Nie musisz zostawiać wolnej przestrzeni ani w garażu (brak prowadnic), ani przed wjazdem (płaszcz nawija się pionowo). W przypadku bramy rolowanej potrzebne jest jedynie miejsce na wał zwijający profile.
 • Montaż zarówno wewnątrz garażu, jak i na zewnątrz. W dowolnym miejscu otworu wjazdowego do garażu, jego nadproże może być łukowe.
 • Aluminium w 100% odporne na korozję.
 • Dobra izolacja termiczna – profile wypełnione są bezfreonową pianką poliuretanową o grubości 18,5 mm.
 • Dodatkowe zabezpieczenia (np. blokada uniemożliwiająca podważenie zamkniętej bramy).
 • Wygodna automatyka ze zdalnym sterowaniem (w komplecie z bramą), wyobraź sobie, pada deszcz, a Ty nie wysiadasz z samochodu, jednym kliknięciem otwierasz bramę. Masz też ręczne otwieranie (w razie awarii zasilania).
Brama rolowana sposób otwierania

Wady bramy garażowej rolowanej

 • Wysoka cena (najdroższe bramy garażowe ze wszystkich).
 • Mniejszy wybór kolorów niż w przypadku bram segmentowych (bo są mniej popularne).
 • Mogą mieć maksymalnie 5 m szerokości i 3 m wysokości.

Bramy garażowe Krispol i Somfy

Mamy dla Ciebie bramy garażowe segmentowe i rolowane Krispol, Somfy. Mają wszystkie wymienione wyżej zalety. Solidną konstrukcję, mnóstwo zabezpieczeń, wygodną obsługę oraz efektowne wykończenia. Tobie pozostawiamy wybór.

Mamy też duży wybór okien, drzwi, rolet. Sprawdź naszą ofertę https://wwokna.pl/oferta/

Nie tylko sprzedajemy, ale i doradzamy. Masz pytania, śmiało! Pisz, dzwoń. Skontaktuj się z nami https://wwokna.pl/kontakt/

Zobacz film z prezentacją działania bramy automatycznej Krispol

https://www.youtube.com/watch?v=a76N1zmZu00

Źródło: www.youtube.com

KRISPOLvideos

Facebook
YouTube
Instagram