fbpx

Jak wybrać rolety zewnętrzne?

Polacy przy budowie lub remoncie domu coraz częściej montują rolety zewnętrzne. Ich zalety docenia też wielu inwestorów. Nic dziwnego – rolety nie tylko zapewniają izolację termiczną (a co za tym idzie – pozwalają ograniczyć wydatki związane z ogrzewaniem domu w sezonie zimowym), ale również chronią przed nadmiarem słońca. Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na montaż rolet zewnętrznych?

Rolety zewnętrzne to jedna z najczęściej wybieranych osłon zewnętrznych. Jak jednak wybrać odpowiedni produkt? Planując zakup należy pamiętać o tym, by zwrócić uwagę na czas montażu (na jakim etapie budowy będą montowane).

Kiedy montować rolety podtynkowe?

Rolety podtynkowe montuje się na etapie ocieplania domu, w związku z czym ich zakup warto przemyśleć już na etapie projektowania domu.

Dla kogo? Ten rodzaj rolet zewnętrznych poleca się przede wszystkim do domów pasywnych i energooszczędnych – umożliwiają docieplenie skrzynki i całkowite wyeliminowanie występowania mostków termicznych.

Skrzynki rolet mogą zostać pokryte materiałem budowlanym (tynkiem lub klinkierem). Co więcej – dodatkowe wyposażenie rolet podtynkowych spowoduje, że będą one kolejną barierą odstraszającą włamywaczy!

Rolety zewnętrzne

Kiedy montować rolety natynkowe?

Rolety natynkowe montować można nawet na całkowicie wykończonym budynku i gotowej elewacji.

Dla kogo? To rozwiązanie dla osób, które nie planują wymiany okien ani generalnego remontu – mogą być zamontowane zarówno na murze, jak i nad wnęką okienną. Rolety natynkowe można zakładać również bezpośrednio w otworze okiennym, ale wiąże się to z nieznacznym zmniejszeniem ilości światła okna (elementy rolety są widoczne przez szybę).

Rolety natynkowe wybierane są najczęściej ze względu na to, iż nie trzeba ich uwzględniać w projekcie domu i można je dopasować do wszystkich rodzajów okien.

Szukasz sprawdzonego sprzedawcy rolet we Wrocławiu?

Skontaktuj się z nami https://wwokna.pl/kontakt/

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Facebook
YouTube
Instagram