fbpx

Moda na duże okna tarasowe z widokiem na ogród

Moda na duże okna tarasowe z widokiem na ogród

Kategorie
Duże okna tarasowe Krispol

Coraz więcej inwestorów decyduje się na duże okna tarasowe, zwłaszcza jeśli ich działka położona jest na pięknym wzgórzu z malowniczymi widokami na jezioro, góry czy lasy. Duże okna stały się tak popularne, że dziś większość projektów ma duże przeszklenia. Niektóre mają wręcz oszklone ściany. Z salonu przez tafle szkła można zatapiać się w krajobrazie. Jeśli bardzo chciałbyś mieć duże okna, masz piękny widok, ale pojawiają się też obawy straty ciepła, braku intymności czy kosztów – zweryfikuj je, czy są uzasadnione. Cała prawda o dużych oknach tarasowych. Bierzemy je pod lupę, patrzymy fachowym okiem.

Jak to jest z tymi popularnymi FIX-ami

ZALETY

 • Duże okna tarasowe to okna na świat. To możliwość podziwiania pięknych widok z szerszej perspektywy. Masz wrażenie jakbyś siedział w ogrodzie. Masz kontakt z otoczeniem. Dużo światła działa terapeutycznie, masz lepsze samopoczucie. Tego nie doświadczysz przez małe okno.
 • Duże okna stałe są znacznie tańsze od otwieranych (rozwieranych i uchylnych), a już spora różnica dzieli ich od okien podnośno-przesuwnych (HS). Różnica w cenie to ok. 35%. Skąd taka różnica? Mniejsze koszty, bo mniej dodatkowych elementów, mniejsza ilość materiału zużytego do produkcji okien i mniej skomplikowana budowa.
 • Duże okna stałe są szczelniejsze niż okna otwierane (taką szczelność nie zapewnią nawet najlepsze uszczelki).
 • Duże okna tarasowe wpuszczają znacznie więcej światła niż małe. Przez co nagrzewają pomieszczenie zimą (wykorzystanie naturalnej energii, energooszczędność). W domu jest jasno, przyjemnie, wszystkie kolory wnętrz zostają świetnie uwypuklone.
 • Są bardziej trwałe.
 • Nie wymagają regulacji.
 • Są łatwiejsze w utrzymaniu czystości, nie trzeba konserwować profili okiennych, okuć i uszczelek.
 • Są odporniejsze na włamanie niż okna otwierane, ponieważ nie mają okuć. Często producenci zalecają montaż szyb klas P4 i P5, co jeszcze bardziej zwiększa ich bezpieczeństwo.

WADY

 • Musisz mieć do nich dostęp z zewnątrz, by je umyć. Czasem jest zbyt wietrznie lub po prostu zimno, by wyjść i umyć okna. Mycie od środka okien otwieranych jest mniej kłopotliwe, pod tym względem.
 • Nie masz możliwości otwarcia i przewietrzenia pomieszczenia. Jednak są zawsze drzwi tarasowe lub przesuwne okno, bo jakoś na ten taras trzeba wyjść. One wystarczą, by wpuścić do salonu świeże powietrze.
 • Latem duże okna mocno nagrzewają pomieszczenie. Rozwiązaniem tego problemu jest zakup rolet zewnętrznych lub żaluzji fasadowych, które są doskonałym izolatorem. Sprawdź naszą ofertę https://wwokna.pl/oferta/
 • Utrudnione mycie rolety od wewnętrznej strony. I tu pojawia się duży problem, trzeba ją zdemontować. Jednak przy zasuniętej rolecie nie widać zanieczyszczeń.
 • Koszt montażu dużych okien jest wyższy (często wymagają użycia dźwigu, specjalnego montażu i transportu).

Zobacz jak niesamowicie prezentują się duże okna tarasowe

Duże okno tarasowe Krispol

Duże okno tarasowe KRISPOL

Duże okna tarasowe KRISPOL znajdują się w naszej ofercie. Nie tylko sprzedajemy, ale i montujemy okna. Jesteśmy też fachowcami, którzy uwielbiają kontakt z Klientem. Lubimy doradzać, bo okna to nasz konik, znamy się na tym, dlatego chcemy dzielić się wiedzą, ułatwiać wybory. Masz pytanie, czekamy na Ciebie. Dzwoń, pisz https://wwokna.pl/kontakt/

Duże okno Krispol

Okna FIX Krispol

Duże okna tarasowe Krispol

Facebook
YouTube
Instagram