fbpx

Na co zwrócić uwagę przy wyborze bramy garażowej?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze bramy garażowej?

Kategorie
Auto stojące przed garażem

Wybór bramy garażowej to wcale nie jest łatwa decyzja. Istnieje wiele kwestii do przemyślenia przed jej zakupem, jak bezpieczeństwo, wygoda czy jakość wykonania i właściwości izolacyjne. Bramy garażowe nie są tanie, więc najlepiej żeby raz kupiona posłużyła przez lata. Zakup bramy najlepiej zaplanować już na etapie budowy. Najbardziej popularne są bramy segmentowe. Charakteryzują się one doskonałą izolacją i pozwalają w pełni wykorzystać powierzchnię garażową. Bramy segmentowe można dopasować do różnych typów garaży i szerokości wjazdu.

Montaż bramy garażowej – na co zwrócić uwagę?

Przed zamówieniem bramy garażowej trzeba sprawdzić jak wyglądają ściany i sufit garażu. Zwłaszcza w miejscu gdzie będą szły prowadnice. Należy sprawdzić czy nie ma żadnych przeszkód, które utrudnią lub uniemożliwią montaż bramy garażowej. Szczególną uwagę należy zwrócić na wszelkiego rodzaju rury, kable czy belki, ale też okna.

Bardzo ważny jest wymiar bramy garażowej, przed jego określeniem należy rozważyć kilka ważnych czynników, które często decydują o komforcie jej stosowania. Ważna jest wielkość samochodu, jednak jest to czynnik zmienny, gdyż z reguły auta wymienia się częściej niż bramy garażowe. Mniejsze auto może być w przyszłości zamienione na większe, dlatego warto już wcześniej zamontować większą bramę. Większa brama sprawdzi się również w miejscach, gdzie wjazd do garażu wymaga wykonywania dodatkowych manewrów.

Równie istotne co rozmiar bramy są wymiary garażu, szczególnie kiedy chcemy zamontować automatyczną bramę. W takim przypadku należy wygospodarować miejsce na napęd oraz prowadnice. Minimalny wymiar garażu pod tego typu rozwiązanie zależy od wybranego napędu, typu prowadnic i oczywiście wysokości bramy na jaką się zdecydujemy.

Grafika pokazująca rodzaje bram garażowych

Brama garażowa musi być wygodna i bezpieczna

Bramy garażowe muszą być wygodne w użyciu i przede wszystkim bezpieczne. Warto wybrać bramy, które zabezpieczają przed opadaniem bramy w momencie gdy zerwie się sprężyna – zabezpieczenie stosowane w bramach KRISPOL. Dobrze kiedy brama wyposażona jest w osłony na rolki chroniące palce.

Wygodna brama garażowa to brama:

  • niezawodna,
  • cicha,
  • ze sprawną automatyką i łożyskowanymi rolkami,
  • z niewielką ilością połączeń na prowadnicach,
  • którą możemy otworzyć jedną ręką.Zdjęcie bramy garażowej

Bramy segmentowe – ważna jest jakość wykonania i właściwości izolacyjne

Wygląd bramy garażowej (szczególnie kolor) powinien pasować do elewacji, dachu czy innych elementów wykończeniowych naszego domu. Jednak czynniki estetyczne nie są najważniejsze, zdecydowanie bardziej istotna jest jakość i bezpieczeństwo. KRISPOL w produkcji bram garażowych stosuje najwyższej jakości materiały. Wszystkie elementy metalowe zabezpieczane są ocynkiem antykorozyjnym.

Jeżeli garaż jest integralną częścią domu przy zakupie bramy należy zwrócić uwagę również na właściwości izolacyjne bramy. Energooszczędny dom musi mieć szczelną bramę garażową. Bramy segmentowe KRISPOL zbudowane są z paneli poliuretanowych o grubości 40 albo 60 mm, uszczelnione między segmentami i na całym obwodzie. Kształt łuku górnego został przemyślany tak by optymalnie dociskać górny panel bramy do nadproża. Dzięki czemu bramy te osiągają doskonałe właściwości termoizolacyjne.

Skontaktuj się z nami: https://wwokna.pl/kontakt/

Facebook
YouTube
Instagram