fbpx

Okna pasywne – co to właściwie znaczy?

Okna pasywne – co to właściwie znaczy?

Kategorie
Okno pasywne

Okna pasywne to takie, które spełniają wymogi budownictwa pasywnego. Dom pasywny  z kolei to budynek, który wyróżnia się bardzo dobrymi parametrami izolacyjnymi przegród zewnętrznych i zbudowany, budowany w oparciu o innowacyjne rozwiązania, mające na celu zminimalizowanie zużycia energii. W takich domach występuje bardzo duża redukcja zapotrzebowania na ciepło, w związku z czym można nawet zrezygnować z tradycyjnego ogrzewania na rzecz dogrzewania jedynie powietrza wentylacyjnego. Jednym z kluczowych elementów budownictwa pasywnegookna i drzwi – dowiedz się więcej o energooszczędnych oknach pasywnych.

Energooszczędne okna pasywne

W domu pasywnym montuje się nowoczesne okna energooszczędne, które charakteryzują się rozbudowaną konstrukcją profilu. O oknach pasywnych można mówić wówczas, gdy w ich profilach jest minimum 8 komór i gdy są wyposażone w system specjalnych uszczelek.

Okna pasywne pozwalają ograniczyć straty energii nawet do 45% (w porównaniu do okien klasycznych). Inwestycja w okna energooszczędne to krok w stronę redukcji kosztów ogrzewania, a tym samym – obniżenia emisji szkodliwych substancji do środowiska. Okna pasywne to również zwiększony poziom izolacyjności akustycznej.

Okna pasywne

Okna pasywne – najważniejsze cechy:

  • minimalizują koszty ogrzewania i oświetlenia domu,
  • mają bardzo niski współczynnik przenikalności cieplnej (współczynnik izolacyjności termicznej nie przekracza 0,8 W/m2K),
  • wyróżnia je świetna izolacyjność akustyczna (skutecznie wygłuszają odgłosy dochodzące z zewnątrz budynku),
  • wpuszczają do wnętrza domu optymalną ilość światła dziennego,
  • są estetyczne i wykonane z najwyższej jakości materiałów,
  • wyróżnia je długowieczność, łatwa konserwacja i czyszczenie.

Okna pasywne

Wszystkich inwestorów zainteresowanych oknami pasywnymi we Wrocławiu i okolicach zapraszamy do naszego biura, mieszczącego się przy ul. Jaracza 75D.

Skontaktuj się z nami: https://wwokna.pl/kontakt/

Zapisz

Zapisz

Facebook
YouTube
Instagram