fbpx

Okna – system HST i PSK

System HST i PSK to sposób otwierania skrzydeł. PSK to system okienny uchylno-przesuwny, HST – system okienny podnoszono-przesuwny. Chcesz wiedzieć więcej jak działają te dwa systemy – omówimy to dokładnie w poniższym artykule na przykładzie okien Krispol, które znajdują się w naszej ofercie. Zachęcamy do obejrzenia filmu, który wszystko dokładnie zobrazuje.

Okna system HST

Jak otwierasz okno HST? Skrzydło ruchome przesuwasz za skrzydło stałe. Nie musisz używać do tego siły, bo skrzydło porusza się płynnie na rolkach, po ukrytej w podłodze szynie. Jak uchylasz okno HST? Bardzo prosto, zatrzymujesz skrzydło w dowolnym miejscu i opuszczasz za pomocą klamki.

Maksymalna szerokość ościeżnicy w systemie HST wynosi pond 6 m, a powierzchnia okna może sięgać nawet 14 m².

Szczególna zaleta: bardzo niski (3 mm) próg zlicowany z podłogą. Dzięki niemu masz swobodne przejście do ogrodu, na jednym poziomie, który możesz bez problemu pokonać np. wózkiem.

Dodatkowe udogodnienia: możesz wyposażyć okno Krispol HST w napęd, otwieranie i zamykanie za pomocą pilota, a także programowanie wietrzenia.

W ofercie posiadamy nie tylko okna, ale drzwi zewnętrzne, bramy garażowe, rolety zewnętrzne i wewnętrzne, żaluzje fasadowe, zasłony, markizy, refleksole, pergole. Zobacz pełną ofertę https://wwokna.pl/oferta/

Okna system PSK

Jak otwierasz okno PSK? Najpierw uchylasz i odsuwasz skrzydło od progu, następnie przesuwasz po szynie (znajdującej się w prowadnicy, w dolnej części ościeżnicy). Jak uchylasz okno PSK? W taki sam sposób jak w tradycyjnych oknach.

System PSK umożliwia konstruowanie okien o szerokości przekraczającej 3 m i powierzchni do 8 m².

Szczególna zaleta: system PSK pozwala na płynne i bezszelestne przesuwanie nawet bardzo dużych okien tarasowych. Obsługa okien PSK jest prosta, pomimo dużych wymiarów i sporego ciężaru.

Jeśli masz więcej pytań, chętnie na nie odpowiemy. Pomogliśmy już wielu Klientom rozwiać wątpliwości. Napisz lub zadzwoń https://wwokna.pl/kontakt/

Systemy otwierania okien Krispol HST i PSK

Zasada działania systemu HST i PSK


Źródło: krispol.pl

Facebook
YouTube
Instagram